Hizmetlerimiz


Medikal ayak bakımında, hijyenik tırnak kesimi ve dizaynı tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması sertleşmiş derilerin giderilmesi podoloji cihazları ile uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. herhangi bir problemi olmayan sağlığına ve hijyene önem veren kişilerde oluşabilecek sorunların önüne geçmeyi hedefleyen sağlık ve estetiğe yönelik tamamen steril bir ortamda yapılan bakımdır. ayaklarda rutin olarak ayda bir kez yapılacak medikal ayak bakımı hem sorunların gelişimini engellemekte hemde erken tedavisinde önem taşır. son yıllarda daha da önem verilen kuru pedikür bakımıyla MedicoPlus Ayak Bakımı ile sağlıklı ayaklara kavuşacaksınız.


Diyabetik hastalarının ayaklarında ortaya çıkan ufak problemler bile ihmal edildikleri takdirde ciddi komplikasyonlara yol açabilmektedir. Bu nedenle diyabet hastaları ayaklarına en çok dikkat etmesi gereken hasta grubudur. Diyabet hastaları için düzenli ve doğru ayak bakımı yaptırmak çok önemlidir.


Yanlış tırnak kesimi, giyilen yanlış ayakkabılar, tırnağın darbe alması, tırnağın kırılması, doğuştan gelen dönük tırnak yapısı gibi sebeplerden ortaya çıkabilir. MedicoPlus Ayak Bakımında tırnağın çekilmesine gerek kalmadan uzmanlarımız tarafından tırnak kanalını temizleme ve destekleme işlemi yapılır.


Batık tırnak problemlerinin giderilmesi için uygulanan tel takma tedavisinin en gelişmiş olan şekli VHO-Osthold-Spange tırnağınızın şekline uygun şekilde ayarlanır ve acısız ağrısız bir şekilde tırnağınıza yerleştirilir. zamanla tel içe dönmüş ete baskı yapan tırnağın düzleşmesini sağlar.


Deformasyona uğramış darbe almış etten ayrılmış ya da farklı nedenlerle şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmekte  ve defermasyonlar düzeltilmektedir.


Kalınlaşmış ve mantarlı tırnak bakımı: kalınlaşmış mantarlı tırnaklar Ağrısız  acısız ve kanamasız bir şekilde hastalıklı doku bırakılmadan podoloji cihazları ile inceltilerek temizlenmektedir böylece tavsiye edilen ilacın daha derine nüfuz etmesi sağlanır.


Nasır derinin tabaka halinde kalınlaşması olarak tanımlanır parmak üstünde parmak arasında ve taban altında oluşan deri kalınlaşmaları temizlenir tekrar oluşmaması için düzenli bakımlarının yapılması ve tavsiyelere uyulması gerekmektedir.


Derideki çatlaklar mikroorganizmalar için giriş kapısı teşkil etmekte ağrılı olabilmekte ve çorap kullanımını zorlaştırmaktadır düzenli olarak derinin inceltilmesi  temizlenmesi ve kişinin derisine uygun özel ürünlerle bakımı yapılması topuk çatlaklarını tamamen düzeltebilmektedir.


Özellikle ayaktaki uygunsuz basış dağılımı bası ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşme ve kalınlaşmalar Ağrısız  acısız bir şekilde podoloji  cihazı yardımıyla uzmanlarımız tarafından inceltilip temizlenmektedir ciltteki ölü tabakalar temizlenerek uygun ürünlerle bakımı yapılmaktadır düzenli bakımlar ile cilt canlı pürüssüz ve sağlıklı deri haline getirilir.


TEDAVİLERİMİZDEN